Rychlý kontakt
+420 602 291 413
pomnenka@pomnenka.cz

DOPORUČUJEME

lenka-pomnenka-radio-impuls.jpg, 14kB
Doporučujeme pořady o zdraví s moderátorkou Jitkou Vlkovou. Lenka Pomněnka radí, jak používat bylinky a na jaké nemoci pomáhají.

Poslech ONLINE
Lenka Pomněnka bývá hostem Snídaně s Novou, kde seznamuje diváky se zajímavými nápady a novými trendy při výrobě dekorací k různým příležitostem. Záznamy hledejte v archivu TV Nova.

Rady a tipy

Na tomto místě bych se s Vámi ráda podělila o všechno, co jsem zaslechla na přednáškách uznávaných světových i našich homeopatů. Většinu z tipů nebo receptů,  které Vám doporučím, jsem si sama vyzkoušela, a s radostí je předám i Vám...

 

Taktéž zde najdete nejrůznější odkazy vztahující se k důležitým, většinou kontroverzním tématům. Propaganda médií je velice silná, a když člověk nemá informace i z druhé strany, může se stát, že slepě věří pouze tomu, co slyší, aniž by o tom přemýšlel…

 

Pakliže najdu homeopatický web, který stojí za to navštívit, určitě ho naleznete i v mých doporučeních.

 

Nebudou chybět ani informace o chystaných projektech v oblasti homeopatického dění, pakliže se o nich dovím a budu mít pocit, že čtenářům těchto řádků mohou nějak prospět…

 

Užíváte homeopatický lék Oscilococcinum?

Pokud chcete více informací o tomto léku, můžete mi napsat e-mail. Dostala a vyzkoušela jsem výborný tip na sobě i na mnoha svých klientech. Jak víte, jedná se o poměrně finančně náročný lék. Užíváte-li ho podle návodu, vyjde Vás Vaše nachlazení poměrně draho. Někomu to za hladký a krátký průběh nemoci stojí, ale kdo by chtěl ušetřit, vězte, že:


Každá homeopatická kulička nese stejnou informaci. Při výrobě léku to probíhá tak, že cukrové kuličky běží na pásu a jsou postřikovány účinnou látkou. Proto někteří homeopati podávají jako jednu dávku nikoli jednu kuličku (která - pokud je v pořádku vyrobená a správně uskladněná v normálním případě - bohatě stačí), ale kuličky dvě nebo tři, pro jistotu. Setkáte se možná s rozdílným názorem na množství kuliček v jedné dávce. Jsou homeopati, kteří říkají, že v množství kuliček v závislosti na účinku léku je veliký rozdíl a jiní zase říkají, že to není důležité. Přirovnávají to k situaci, kdy jedna nebo deset kuliček, obsahující stejnou informaci je stejný případ, jakoby nám jedny noviny předčítal jeden člověk nebo deset lidí. Nicméně setkala jsem se se zajímavým jevem u symptomatického léku Oscilococcinum. Jsou klienti, kteří si ho nemůžou vynachválit, ale i ti, kterým vůbec nepomohl. Když jsme u té druhé skupiny zkusili užívat lék nikoli podle návodu, ale v malých, častějších dávkách, došlo k zásadní změně. Lék výborně působil. Kromě toho klient ušetří nemalé peníze. Zkuste si to taky. Jedna dávka bude představovat jenom obsah víčka na ampulce a lék se opakuje při akutním stavu v pravidelných intervalech třeba po hodině. Jako prevence pak stačí obsah víčka každý den.


Bojíte se klíšťat a máte rozum, takže se nedáte očkovat?

Tak to Vás nejprve pochválím, že přemýšlíte, a pak Vám něco poradím. Pokud bude Vaše imunita v pořádku a potkáte se s jakýmkoli virem nebo bakterií (a to i s obávanou borelkou), tento kontakt ve Vašem těle vyvolá reakci (typické příznaky pro ten daný vir nebo bakterii). Možná si týden poležíte, ale když nebudete srážet teploty, tělo infekci zvládne. Pokud někoho kouslo klíště a nakazil se lymskou boreliózou, většinou má bolesti svalů a kloubů a je velice unavený, vypadá to trochu jako chřipka. Pokud ovšem jeho tělo nemá v pořádku imunitní systém a není schopné ani vyvinout teplotu, aby dané bakterie zlikvidovalo, pak je to proces na dlouho. Běhá po doktorech, ti mu předepisují antibiotika a další léky, avšak tím se pouze dočasně potlačí projevy boreliózy, avšak příčina se neodstraní. Pro ty, kteří už v této fázi jsou, mám dobrou zprávu – borelióza se dá velice úspěšně léčit homeopaticky. A pro ty, kteří chtějí udělat něco preventivního pro svoje zdraví mám recept:

 

 

 • 8 stroužků česneku (ne čínského)
 • Šálek jablečného octa (nenahrazujte octem jiným)
 • Šálek medu

 

 

 

Rozmixujte spolu asi 5 minut na hladnou kaši, nalijte do zavařovací sklenice, zašroubujte víčko a dejte do chladna (špajz, lednice) zrát. Lektvar je zralý za 7 dní a pak Vám pomůže kdykoli budete potřebovat nakopnout imunitu.

 

 

 

Dávkování:

 

 

 

 • Akutní stav (kouslo Vás klíště a máte červené zarudnutí kolem kousance nebo na Vás leze chřipka, není Vám dobře):

 

 

 

 • Dospělí 10 čajových lžiček večer před spaním buď rovnou nebo rozmíchat do vody či džusu
 • Děti 5 čajových lžiček

 

 

 

 • Preventivní užití (např. v době chřipek, kdy nechcete onemocnět a pohybujete se mezi kýchajícími kolegy, nebo Vás to klíště kouslo, ale vpich nebyl zarudlý, nebo při očekávané těžké fyzické zátěži v chladném počasí nebo prostě když víte, že každý rok touhle dobou býváte nemocní…):


 •  

 

 • Dospělí 5 čajových lžiček
 • Děti 1-3 čajové lžičky podle věku.

 

 

Nebojte se, nedá se předávkovat. Klidně si najděte svoji ideální dávku, nejlépe je to odzkoušet. Kdo má rád kyselé a česnek, nemusí to ani do ničeho míchat a může užívat přímo.

 

Odkazy na zahraniční homeopatické lékárny

Potřebujete koupit homeopatický lék, který v ČR není k dostání? Na těchto adresách ho bez problémů seženete. Jedná se o nákup ze zemí EU, takže se nemusíte bát komplikací při transportu. Zaplatíte kartou, doručí Vám je kurýr nebo pošta. Používám oba servery pravidelně, jsou bezpečné, mohu jenom doporučit.

 

 

www.helios.co.uk

www.remedia.at/de-at/homoeopathie/homoeopathische-Arzneimittel/s1.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Setkali jste se s rakovinou? Čtěte pozorně...

Je možné vyléčit rakovinu jemnými prostředky?

 

Ano, odpovídá Američan Vernon Johnston, hvězda internetu a autor knihy My Dance with Cancer (Můj tanec s rakovinou), který si před lety zcela vyléčil rakovinu prostaty,  ve stupni IV., metastázující do kostí a s vysokými PSA markery. Léčba trvala jen 14 dní. www.phkillscancer.com   Když mu lékaři sdělili po testech  diagnosu a pozvali jej na další test ( před plánovaným zahájením chemoterapie) za 14 dní, řekl si, že to mezi tím  zkusí ovlivnit jemnými prostředky, a sice zvýšením pH. Věděl totiž z internetu, že rakovina miluje nízké pH a nesnáší vysoké. Postupoval následovně www.phkillscancer.com/protocol 

 

Johnstonův protokol v hlavních bodech:

 

Začal s jednou čajovou lžičkou jedlé sody (v USA se nazývá baking soda, u nás též soda bicarbona) rozpuštěné ve sklenici vody pokojové teploty (nikoliv zahřívané). Po rozpuštění sody přidal do sklenice ještě čajovou lžičku černé melasy (surový třtinový cukr). A opět dobře promíchal. Směs rozpuštěné sody a černé melasy následně vypil. Jedlá soda je zásaditá potravina (nebo v lékárně potravní doplněk, podle toho, kde se prodává).

 

Druhý den udělal to samé. Totéž i třetí a čtvrtý den. Cítil se dobře, a tak si pátý den přidal ještě jednu sklenici. Dopoledne a před spaním.

 

Šestý den dal do sklenice 2 čajové lžičky sody a dvě čajové lžičky melasy a bral to dvakrát denně. Více se pozoroval a zjistil, že je mu trošku nevolno od žaludku.

 

Sedmý den pokračoval stejně, a cítil, říká, jak jeho organizmus začal být okysličován. Je zjištěno, což  V. J. věděl, že vzestup pH v krvi o pouhé setiny stupně pH významně zvyšuje schopnost krve přenášet kyslík. Zároveň mu bylo známo, že rakoviná buňka nesnáší okysličování. Je známo, že nejlépe jí je, když může nerušeně fermentovat cukr s co nejmenším přístupem kyslíku.

 

Osmý den bral stejnou dávku, 2 lžičky sody a 2 melasy do sklenice vody)  3x za den, první brzy dopoledne a poslední těsně před spaním.

 

Devátý den stejná dávka 3x denně. Objevil se slabý průjem a lehká slabost. Popisuje, jak dobře se mu dýchalo, cítil z toho jakousi euforii. Více bolela hlava a začal se v noci v posteli potit.

 

Desátý den - snížil stejnou dávku  jen na dvě podání během dne. Hlava bolela většinu dne a potil se k ránu v posteli.

 

Jedenáctý den byl posledním dnem před lékařskými testy. V noci se potil a měl průjmovou stolici. Bolela hlava. Snížil na 1,5 lžičky sody v jedné dávce s melasou. Tím přestal. Považuje za  důležité, aby směs byla vypita vždy 2 hodiny po jídle a dvě hodiny před jídlem, čili mezi jídly, nebo pozdě večer, aby soda nenarušovala trávení a žaludek byl prázdný.

 

Následující den postoupil CT a řadu dalších obvyklých testů na onkologii. Byl shledán zdravým, bez jakéhokoliv onkologického nálezu a s PSA v normě (z 22.3 na 0.1). Od té doby uplynulo více než 5 let a on šíří tuto radostnou zprávu po internetu i ve své knize. Užívá si života, napsal knížku o své metodě a na internetu i v jeho knize a na jeho stránkách  lze nalézt  zprávy od jiných lidí, potvrzujících účinky jeho metody, a to  v případech nejrůznějších typů rakoviny.

 

Později je možno pokračovat se sníženou udržující dávkou jedné lžičky sody a melasy jednou až dvakrát denně, podle situace. Melasu je možno nahradit i javorovým sirupem. Je důležité si povšimnout, že Johnston snížil dávku v okamžiku, kdy měl dojem, že detoxikační příznaky, způsobené patrně zvýšeným vylučováním hynoucích rakovinných buněk, začínají více obtěžovat, a tím mohl regulavat průběh těchto příznaků.

 

Chystáte se nechat očkovat své dítě MMR vakcínou?

Očkování očima lékařky: ANO či NE?

Zajímá Vás, jak je to ve skutečnosti s očkováním? Slyšíte v ordinaci a ve sdělovacích prostředcích, že očkování má jenom samé klady? Napadlo Vás někdy přečíst si příbalový leták očkovací vakcíny, kterou Vám, nebo Vašemu děcku, píchli do těla? A máte dítě, které se vyvíjelo normálně a pak se najednou něco stalo? Má vývojovou poruchu nebo hrozivou diagnózu – autismus?

 

 

 

 

MUDr. Ludmila Eleková je vystudovaná nejdříve lékařka a potom homeopatka. Měla na výběr. Vybrala si homeopatii. A proč? Alespoň si to poslechněte…

 

 

 

 

 

 

Paní Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. Hovoří o stejném tématu méně razantně, avšak se stejnou tematickou naléhavostí – je autorkou bestsellerů Doba jedová I. a II., Varovné signály očkování a dalších užitečných knih… Poslechněte si její názor:

 

 

 

 

Jak posílit imunitu?

Častý dotaz maminek malých dětí, ale tento recept světoznámého homeopata Dr. Murphyho pomáhá i dospělým:

 • 8 stroužků česneku (ne čínského)
 • Šálek jablečného octa (nenahrazujte octem jiným)
 • Šálek medu


 •  

Rozmixujte spolu asi 5 minut na hladnou kaši, nalijte do zavařovací sklenice, zašroubujte víčko a dejte do chladna (špajz, lednice) zrát. Lektvar je zralý za 7 dní a pak Vám pomůže kdykoli budete potřebovat nakopnout imunitu.

 

Dávkování:

 

 • Akutní stav (Pokud na Vás leze chřipka, angína, už Vám není dobře). Vhodné i jako doplněk k homeopatické léčbě akutních obtíží.

 

 • Dospělí 10 čajových lžiček večer před spaním buď rovnou nebo rozmíchat do vody či džusu
 • Děti 5 čajových lžiček

 

 • Preventivní užití (např. v době chřipek, kdy nechcete onemocnět a pohybujete se mezi kýchajícími kolegy, nebo Vás to klíště kouslo, ale vpich nebyl zarudlý, nebo při očekávané těžké fyzické zátěži v chladném počasí nebo prostě když víte, že každý rok touhle dobou býváte nemocní…):


 •  
 • Dospělí 5 čajových lžiček
 • Děti 1-3 čajové lžičky podle věku.

 

Nebojte se, nedá se předávkovat. Klidně si najděte svoji ideální dávku, nejlépe je to odzkoušet. Kdo má rád kyselé a česnek, nemusí to ani do ničeho míchat a může užívat přímo.

Pokud jste ještě neonemocněli, neužívejte preventivně homeopatika. Homeopatické léky by se měly podávat klientům, kterí jsou v jejich stavu, tedy splňují obraz daného léku. Jestliže má někdo vysokou teplotu nad 39 stupňů, blouzní a má horké tváře, pomůže mu Belladona. Pokud se takového stavu jenom bojíme, protože u daného člověka často nastává, nemůžeme lék podat v okamžiku, kdy ještě tyto symptomy nenastaly. Mohly bychom je totiž u klienta nevhodným podáním léku vyvolat. Říká se tomu provingové symptomy a je to vlastně způsob testování homeopatických léků. Není pravda, že špatně podaný homeopatický lék nemůže ublížit. Asi Vás to nezabije, ale špatné předepsání může způsobit někdy velmi nepříjemné pocity, symptomy a dokonce i několikadenní stavy.

Pro zájemce - o detaily provingu:

Proveři, tedy skupina dobrovolníků, kteří jsou relativně zdraví, užíjí lék podle pokynů homeopata, který proving provádí. Nevědí, o jaký lék se jedná, tudíž nemohou předvídat, jaké symptomy jim užití léku přinese. Po té jsou jejich fyzické i psychické symptomy zaznamenávány a ten, kdo proving řídí, získává z těchto reakcí cenné podněty pro popisy nových nebo málo vyzkoušených léků. Dnes provádějí provingy většinou špičkoví homeopaté, kteří jsou autory repertorií nebo se věnují popisu vybraných skupin léků, případně se tak děje v rámci výuky na homeopatických školách a akademiích po celém světě a provery jsou sami budoucí homeopaté.

Petice za zachování možnosti volby - možno podepsat do 30.4..2015

Zaznamenali jste snahu státu znemožnit lidem svobodné rozhodnutí v oblasti očkování? Pokud Vás tato problematika zajímá a dotýká se Vás, prostudujte si, prosím tuto peticihttp://www.e-petice.cz/petitions/petice-proti-represivnimu-pristupu-statu-v-otazce-ockovani.html#121

Očkování proti rakovině děložního čípku - opravdu dívky ochrání?

E-kniha Prof. Strunecké volně ke stažení na tomto odkazu - chcete-li mít maximum informací